Şavk Kırçiçek

Sanat Yönetmeni

   İstanbul’da doğan Şavk KIRÇİÇEK, orta okul ve lise öğrenimini Ankara’ da tamamladı. Müzik çalışmalarına lise yıllarında TRT Ankara Radyosu’ nda Şef Vedat Kaptan Yurdakul ile başladı. Türk Müziği nazariyatı ve repertuvarı üzerine eğitim alan Şavk Kırçiçek, 1996 yılında başladığı orkestra solistliği ile yurt içi ve yurt dışında birçok festival ve organizasyonlarda yer aldı.
1998 yılında “Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü, Etnomüzikoloji ve Folklor Anabilim Dalı” nı kazandı ve 2002 yılında bölümünü bitirdi. Konservatuvar yıllarında Prof. Türev BERKİ ile form, Prof. Ertuğrul BAYRAKTARKATAL ile klasik armoni ve Prof. İlhan BARAN ile caz armonisi çalıştı. 1999 yılında Rahmi Oruç Güvenç yönetimindeki Tümata ile “Müzikle Terapi” üzerine araştırma projesi hazırladı. 
2004 yılında Kültür Bakanlığı Ankara Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu’ nda ses sanatçısı olarak göreve başladı. Ankara’ da görev yaptığı süre içerisinde,  “Türk Dünyası Müzik Topluluğu& Cavit Tebrizli” ve “Orta Asya’ dan Anadolu’ ya Türkü Yolu” albümlerinde çalıştı ve solist olarak görev yaptı. 2004-2015 yılları arasında Türk Dünyası Coğrafyası ve Avrupa ülkelerinde bir çok konserler vermiş ve ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.
2015 yılında İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu’ nda solist ses sanatçısı olarak görevlendirilmiştir. 2017 yılı itibariyle topluluk Sanat Yönetmeni görevini sürdürmektedir.

 

Güler Aksoy

"Hayatın bana ne verdiğinden çok benim onlarla ne yapabileceğimi düşünürüm. Sanatım da hayatı değerlendirmem için bana verilmiş en değerli hediyedir."
Güler Aksoy

Fotoğraf Galerisi