Duygu Dürüst

Klasik Kemençe

"Üç telin arasında aşkla dolaşırken ben; dünyanın her yerini gezmiş, bütün insanları sevgiyle kucaklamış, en güzel yemekleri tatmış, birbirinden mis çiçekleri koklamış gibi mutlu oluyorum... "

1981 İzmir doğumlu olan Duygu Dürüst , ilk ve orta öğrenimini Manisa/Salihli’de tamamlamıştır. İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ses sanatçısı Bora Uymaz’dan aldığı eğitimle , 1999 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü’nü kazanmıştır. 2004 yılında bölüm birinciliği ile mezun olduktan sonra aynı yıl , konservatuarda, Klasik Kemençe dersleri vermiştir.

2004-2006 yılları arasında Ege Üniversitesi’nde formasyon eğitimini tamamlayan sanatçı , 2006 yılında Girit’te Ross Daly yönetimindeki work shop’a katılmış , burada Derya Türkan ve Sokratis Sinopoulos’tan kemençe ve yay teknikleri ile ilgili ders almıştır.

2007 yılında Kültür Bakanlığı’nın açtığı sınavla Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’na Kemençe sanatçısı olarak atanmış ve bu kurumda 8 yıl görev almıştır.

Konservatuara girdiği yıldan bu yana yurt içi ve yurt dışı birçok konser ve projede görev almış , ayrıca çeşitli albüm çalışmalarına Klasik Kemençe ile eşlik etmiştir.

2015 yılında 4 ay gibi kısa bir süre İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nda geçici görevlendirilmiştir.

2016 yılında İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu’na Klasik Kemençe Sanatçısı olarak atanmıştır.

Gülseren Aygün

"Bana hayatın anlamını anlat dediklerinde sabah akşam müzikten bahsedebilirim."
Gülseren Aygün

Fotoğraf Galerisi