Hakkımızda

 

   Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğümüze bağlı olarak, Sayın Güner ÖZKAN’ın da katkılarıyla 29.03.2001 tarihli Bakanlar Kurulu Kararıyla kurulmuş olan Topluluğumuz konser faaliyetlerine 08.11.2008 tarihinde Bakanımız Sayın. Ertuğrul GÜNAY’ın onayı ile başlamıştır.
   Topluluğumuz, Sanat Yönetmeni Sayın Şavk KIRÇİÇEK yönetiminde birbirinden değerli ses, saz, ve dans sanatçılarımız ile birlikte başarılı sanat faaliyetlerine devam etmektedir.
 
   Türkçe konuşulan tüm bölgelerin müziklerini ve danslarını, yurtiçi ve yurtdışında tanıtılmasını yegane amaç edinen Topluluğumuz, bu amaç doğrultusunda kardeş akraba ve toplulukların (Anadolu, Musul, Kerkük, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Küzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Tataristan, Kırım, Çuvaşistan, Başkurdistan, Karaçay, Balkar, Hakasya, Tuva, Saha, Yakutistan, Gagauzya, Uygur, Bosna ve Balkanlar)geleneksel müzik ve danslarını, tarihsel seyriyle inceleyerek, zaman zaman derlemeler yaparak notaya almıştır. Periyodik konserler, televizyon ve radyo programları, yurtiçi ve yurtdışı konser ve turnelerle kamuoyuna sunmak suretiyle, Türk Dünyasının zengin müzik ve danslarını, hem ülkemizde hem de farklı coğrafyalarda yaşayan Türk Topluluklarına ve dünyaya tanıtmaktadır.
 
   Topluluğumuz, Müdürümüz Sayın Mehmet Güngör idaresinde, konser provalarını ve eğitim konserlerini 848. Sokak no: 46 (Üçüncü Beyler) Kemeraltı-Konak-İzmir adresinde sürdürmekte olup, periyodik konserlerini Atatürk Kültür Merkezi-Konak-İzmir adresinde vermektedir.
 
2017-2018 sanat sezonunda sanatsever izleyicilerimizle buluşmanın mutluluğu ve onurunu yaşıyoruz.
 
 

Cansu Kırca

"Dünyada ruhumu müzikten daha fazla sarıp okşayan bir şeyle tanışmadım. O sanki ruhun boşluklarını dolduran bir harç gibidir."
Cansu Kırca

Fotoğraf Galerisi